JACK JONES %30 İNDİRİM FIRSATI!

Çocuk Kaykay

Spor yaparken problemlerle karşı karşıya kalmamak için, giydiğiniz spor ayakkabının yaptığınız spora uygun olması gerekiyor. Özellikle ayak burkmalarına ve sakatlanmalarına sebep olabilecek sporlardan biri için spor ayakkabı seçecekseniz, ayakkabının ayağınızı tam sarmasına dikkat edin.

Önlem almadığınızda sıkıntı yaşamanızın olası olduğu sporlardan biri de kaykay. Özellikle çocukların kaykay öğrenirken çok fazla düştüğü bir gerçek. Bu tür problemleri önlemek için tasarlanan çocuk kaykay ayakkabıları piyasada mevcut. Çocuğunuzun hem daha rahat sporunu yapabilmesi hem de ayak sağlığının korunabilmesi için, çocuk kaykay ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

Kaykay ayakkabısı nasıl olmalıdır?

Kaykay ayakkabısı sadece spor yaparken değil gündelik hayatta da tercih edilen ayakkabı modelleri arasındadır. Genel olarak ‘performans ayakkabısı’ olarak da adlandırılır. Kaykay ayakkabılarının diğer spor ayakkabılardan farkı ise, kaykay ayakkabısını bir başka sporda kullanılmaz olmasıdır. Kaykay tahtasını daha iyi yakalayabilmek için tasarlanmış geniş bir tabanı vardır. Sert düşüşlerde ve inişlerde, ayağınızın burkulmaması için ve sakatlanmaları önlemek için ayakkabının bilek kısmı korumalıdır. İç tabanı yumuşak olan kaykay ayakkabılarının tabanı iniş yaparken ayağınızın acımasını önleyecek ama aynı zamanda kaykayı hissettirecek bir kalınlıktadır.

Kaykay aynı zamanda çok fazla performans gerektirdiği için terleten bir spordur. Bu yüzden, kaykay ayakkabısının iç yüzeyi teri emici ve ayağın hava almasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Özellikle kaykay sporuna yeni başlayanlar için ayakkabının kaliteli olması önceliklidir. Çünkü kaykay çok fazla sürtünme gerçekleştiren bir spor olduğu için ayakkabılarınızın kısa sürede yıpranmasına sebep olacaktır. Daha teknik hareketler yapmaya başladıktan sonra ise ayakkabınız daha da yıpranmaya başlayacaktır bu sebepten tercih edeceğiniz kaykay ayakkabısının ayağınızı sarmasına dikkat ederek, olabilecek olumsuzlukları engelleyebilirsiniz. Ayağınıza uygun bir kaykay ayakkabısı hem sizin sağlığınızı koruyacak hem de performansınızı arttıracaktır.

Kaliteli ve ucuz çocuk kaykay ayakkabılarını burada bulabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜN GARANTİSİ
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
%100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
150 VE ÜZERİ
ÜCRETSİZ KARGO
30 GÜN BOYUNCA
ÜCRETSİZ İADE VE DEĞİŞİM
KAPIDA ÖDEME
E-BÜLTENE ÜYE OL, İNDİRİM, KAMPANYA VE YENİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OL